Tripp Lite PDUMH30NET PDU Switched EA
SKU
sctripdumh30net
for Pricing or Request a Quote
Tripp Lite PDU Switched 120V 30A 5-15/20R 16 Outlet 2URM
Eligible Contracts:
  • Fed-70-IT-47QTCA18D004H
  • Fed-OS4-Office-47QSEA18D008C
  • FED-70-BPA-2GIT-47QTCA21A000B
  • Fed-OS4-DOJBPA-15G1AC25F00000024
2.9kW Single-Phase Switched PDU with LX Platform Interface, 120V Outlets (16 5-15/20R), 10 ft. Cord with L5-30P, 2U, TAA